Паскале Фериер

Сподели со своите пријатели

Канаѓанка по име Паскале Фериер се изјасни за виновна за испраќање на заканувачко писмо со рицин, потенцијално смртоносен отров, до Белата куќа во 2020 година до тогашниот американски претседател Доналд Трамп. Loading… Во писмото на оваа жителка на Канада од Квебек, до Трамп, тогашен кандидат за реизбор на функцијата претседателПрочитај повеќе