Оверњ

Сподели со своите пријатели

Четири лица загинаа, а тројца се повредени во лавина во планинскиот регион Оверњ во централна Франција, објави Гардијан. Loading… Лавината се случила во неделата на надморска височина од 1.600 метри над селото Мон Дор, а меѓу загинатите има и членови на локалниот скијачки клуб, кои излегле надвор од патеката. ТројцаПрочитај повеќе