Новак Ѓоковиќ

Сподели со своите пријатели

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по победата на завршниот Мастерс во Торино напредуваше за три позиции и го зазема петтото место на АТП листата објавена денеска. Loading… Ѓоковиќ вчера го победи Норвежанецот Каспер Руд (7:5, 6:3), го израмни рекордот на Роџер Федерер, но и со новите 1.500 поени напредуваше за триПрочитај повеќе