Нова година

Сподели со своите пријатели

Празничните украси нè прават среќни! Така велат научниците и ние треба да ги слушаме. Loading… Празничните украси создаваат бајка во домот и тоа е убаво чувство кое не треба да се избегнува. Светилки, лампиони, светки и други украси создаваат магија.     Новогодишните украси имаат многу бои, но сепак црвенитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По двегодишна пауза, илјадници луѓе во Бангладеш и Непал денеска ја прославија својата Нова Година со шарени паради и музички изведби, бидејќи пандемијата на корона од корона вирусот стивна и животот се врати во нормала. Loading… Во главниот град на Бангладеш, Дака, луѓе облечени во традиционална црвена облека влегоа воПрочитај повеќе