Њујорк Тајмс

Сподели со своите пријатели

Вработените во Њујорк Тајмс (NYT), една од водечките медиумски организации во Соединетите Американски Држави, стапија во 24-часовен штрајк откако преговорите меѓу синдикатот и раководството пропаднаа, јавува Anadolu Agency (AA). Loading… Стотици вработени во весникот се собраа пред зградата на Њујорк Тајмс, протестирајќи против раководството на весникот со транспаренти во рацете.Прочитај повеќе