Motor Sich

Сподели со своите пријатели

Украинските власти објавија видео во кое шефот на Motor Sich, еден од водечките светски производители на авионски мотори со седиште во Запорожје, кој е осомничен за соработка со Русија, наводно вели дека „целосно разбира“ зошто е испукан руски проектил кон неговата фабрика, според Гардијан. Loading… Видеото беше објавено откако ВјачеславПрочитај повеќе