Мохамад Реза Аштиани

Сподели со своите пријатели

Односите меѓу Русија и Иран достигнуваат ново ниво и комуникацијата меѓу двете земји се развива многу интензивно, а се планира натамошно зајакнување на стратешкото партнерство во областа на одбранбената и воената соработка, изјави денеска рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу во разговор со iранскиот министер за одбрана Мохамад Реза АштианиПрочитај повеќе