МКФ

Сподели со своите пријатели

Бобан Стајиќ, Адем Мекиќ, Марјан Јанески, Александар Штерјов и Димитар Караџовски се играчите од Кошакарскиот клуб Куманово кои се најдоа на поширокиот репрезентативен список на селекторот Јорданчо Давитков. Најголемиот дел од репрезентативците ставени на списокот на Давитков се од кошаркарските клубови Куманово и МЗТ Скопје Аеродром. Петмината кумановци заедно соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарскиот клуб Гостивар ќе биде противник на Куманово во рамките на кошаркарскиот Куп на Македонија кој и оваа година ќе се игра во Спортската сала Јасмин во Кавадарци од 16. до 18. февруари. Првите осум екипи од Првата лига по првата полусезона, односно заклучно 11. коло, ќе бидат дел одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Како што информира Македонската кошаркарска федерација, заостанатиот натпревар од првото коло од Супер лигата со екипата на КК.Карпош Соколи,  ќе се одигра во четврток од 19:00ч на гостински терен. Loading… Натпреварот помеѓу КК Карпош Соколи и КК Куманово ќе биде со директен пренос на МРТ. Инаку, по саботниот инцидент наПрочитај повеќе