Мила Смилевска

Сподели со своите пријатели

Во конкуренција од над 30.000 ученици од цела Европа кумановските гимназијалци Мила Смилевска и Марко Спасовски освоија трето и четврто место на натпреварот по англиски јазик „ХИПО“. Loading… Во Лидо ди Јесоло, Италија,  Мила и Марко учествуваа во квалификациите за финале од натпреварувањето во силна конкуренција од цела Европа иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ученичката Мила Смилевска од кумановската Гимназија „Гоце Делчев“ го освои првото место на Државниот натпревар по англиски јазик. Loading… Во конкуренција на ученици од прва година средно образование од целата држава, Смилевска со освоени 98 поени го освои првото место. – Ова е огромен успех лично за Мила, но иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кумановските гимназијалци за краткиот филм „Родители“ добија „Сребрена плакета“ на конкурсот кој го организираше Народна техника, соопштија денеска од гимназијата „Гоце Делчев“. Loading… Учениците од прва година учествуваа на 51-тиот државен фестивал на непрофесионален филм и ја освоија наградата. Филмот зборува за чувствата на тинејџерите, менталното здравје, врските со родителите.Прочитај повеќе