Михаил Развозаев

Сподели со своите пријатели

Руската морнарица денеска одби напад на украински дронови на пристаништето Севастопол на Крим, објави гувернерот на тој град, кој Москва го анектираше пред девет години, додавајќи дека „хакнале“ некои радио станици кои емитувале лажни повици за евакуација на граѓаните. Loading… „Црноморската флота одби напад извршен со површински беспилотни летала врзПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Прорускиот гувернер на Крим, украинскиот полуостров кој Русија го окупираше и потоа го анектираше во 2014 година, објави дека „нападот на Севастопол е завршен“. Loading… Во објава на својот канал Телеграм, Михаил Развозаев, кој Москва го назначи на функцијата гувернер на Крим, рече дека силите за воздушна одбрана собориле „10Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Руските системи за противвоздушна одбрана од синоќа го соборија третото беспилотно летало кај брегот на Севастопол, а руските сили продолжуваат да го одбиваат нападот, објави гувернерот на Севастопол, Михаил Развозаев. Loading… Тој претходно објави дека првиот дрон бил соборен синоќа, пренесува РИА Новости. Агенцијата наведува дека од почетокот на годинатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Електраната Балаклава во Севастопол синоќа била нападната со дрон, изјави градоначалникот Михаил Развозаев, пренесува АФП. Loading… – Еден од трансформаторите на кој му беше извршено превентивно одржување се запали и не работеше. До доаѓањето на Министерството за вонредни состојби, на станицата немало отворен оган. Работниците на ТЕ брзо ставија крајПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дронот што го соборија руските сили над седиштето на Црноморската флота во Севастопол, Крим, падна на покривот и се запали, напиша гувернерот на градот Михаил Развозаев на својот канал Телеграм, пренесува ТАС С. Loading… „Активирана е противвоздушната одбрана на флотата. Дронот е соборен веднаш над седиштето на флотата. Се запалилПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку четири експлозии се регистрирани во текот на ноќта меѓу четвртокот и петокот на Крим, во близина на воениот аеродром Белбек и во близина на пристанишниот град Севастопол, јави Радио Слободна Европа (РСЕ) повикувајќи се на локални извори. Loading… Рускиот администратор на Севастопол, Михаил Развозаев, напиша на Телеграм доцна воПрочитај повеќе