Руската ПВО од синоќа соборила три дронови во близина на Севастопол

Сподели со своите пријатели

Руските системи за противвоздушна одбрана од синоќа го соборија третото беспилотно летало кај брегот на Севастопол, а руските сили продолжуваат да го одбиваат нападот, објави гувернерот на Севастопол, Михаил Развозаев.

Loading...

Тој претходно објави дека првиот дрон бил соборен синоќа, пренесува РИА Новости.

Агенцијата наведува дека од почетокот на годината вооружените сили на Украина неколку пати лансирале дронови кон Крим, но сите биле соборени.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.