Мејн

Сподели со своите пријатели

Државниот секретар на Мејн, Шана Белоус ја повлече одлуката за забрана на поранешниот американски претседател Доналд Трамп да се појави на гласачкото ливче на прелиминарните избори на републиканците, откако Врховниот суд на САД пресуди дека одделни држави не можат да му забранат на Трамп да учествува. Loading… „Во согласност соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп поднесе жалба на одлуката што го спречи да учествува на претседателските избори во американската сојузна држава Мејн, поради неговата улога во нападот врз Конгресот на 6 јануари 2021 година, јавува денеска Гласот на Америка. пишување од Ројтерс. Loading… Трамп, кој се смета за фаворит заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп беше отстранет од гласачкото ливче на претседателските избори во Мејн, бидејќи државниот секретар на Демократската Мејн Шејн Белоус го отстрани неговото име од гласачкото ливче во четвртокот според клаузулата за бунт во Уставот на САД. Loading… Со тоа државниот секретар на МејнПрочитај повеќе