Мед

Photo Of Man Touching His Head

Сподели со своите пријатели

Главата може да ве боли од стрес, замор, вирусна инфекција, повреда, несоница, проблеми со заби и од низа други причини. Во тој случај секако е најдобро да посегнете кон природни лекови, отколку таблетите. Loading… Стариот народен лек за главоболка има три состојки: мед, лук и бибер.     Третмани заПрочитај повеќе

Close-up Photography of Honey

Сподели со своите пријатели

Медот содржи многу корисни витамини и минерали кои имаат лековито дејство, но не е важно во кое време од денот го консумирате. Loading… Поради своите антибактериски својства, медот се смета и за една од најпопуларните активни состојки кои го зајакнуваат имунолошкиот систем, ја потиснуваат кашлицата и ги ублажуваат болките воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сок од кој се топат килограмите додека читате книга? Loading… Да, и тоа е возможно со употреба на лековитите својства на медот измешан со цимет. Многу малку луѓе знаат дека комбинацијата од овие две состојки го забрзува метаболизмот и помага при губење на телесната тежина. За подготовка на овој напиток,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кога ќе не заболи глава, обично посегнуваме по било кој лек против болка што ќе ни се најде пред рака.  Сепак, ако го направите овој еликсир кој ви го предлагаме денес, сигурно ќе ви биде од голема помош при евентуална главоболка, а во истовреме, позитивно ќе делува на целиот организам. Loading… Потребни состојки:Прочитај повеќе