Марк Гордон

orange and white medication pill

Сподели со своите пријатели

Гувернерот на американската сојузна држава Вајоминг, Марк Гордон, вчера го потпиша законот со кој се забранува употреба или препишување на апчиња за абортус, кој беше усвоен на почетокот на овој месец во државата во која владее републиканците. Loading… Гордон, републиканец, го потпиша законот бидејќи федералниот судија во државата Тексас размислуваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Тело на бебе е пронајдено во шумска област во Брајтон, јужна Англија, по неколкудневна потрага по исчезнатото дете на одметнатиот британска аристократка и нејзиниот партнер, осуден силувач. Loading… Констанс Мартен и Марк Гордон беа уапсени во понеделникот, на 27 март, два месеци откако исчезнаа без трага со нивното новородено детеПрочитај повеќе