Максим Козицки

Сподели со своите пријатели

Седум лица загинаа, а 11 се повредени во ракетните напади на руските сили утринава врз градот Лавов во западна Украина, соопшти денеска регионалниот гувернер Максим Козицки. Loading… Тој додаде дека бројот на жртви би можел да продолжи да расте, бидејќи продолжуваат напорите на спасувачките тимови, пренесува Си-Ен-Ен.   Заробени БританциПрочитај повеќе