Мајк Пенс

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс изјави денеска дека ја презема „целосната одговорност“ откако во неговиот дом во Индијана беа пронајдени доверливи документи. Loading… Во своето прво јавно обраќање по објавувањето на документите, Пенс рече дека не знаел дека документите се во неговата резиденција, но неговото недоволно знаење не е оправдување.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Доверливи документи биле откриени минатата недела во домот на поранешниот потпретседател Мајк Пенс во Индијана, изјави неговиот адвокат Грег Џејкобс. Loading… Тој посочи дека се работи за мал број доверливи документи кои ненамерно биле спакувани во кутија и пренесени во приватната куќа на поранешниот потпретседател на крајот од претходната администрација,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс изјави дека актуелниот претседател Џо Бајден „нанел повеќе штета на Америка од кој било претседател во модерната историја“. Loading…   ЛЕДИ КРВ ВО ВЕНИТЕ: Ров долг 14 метри, а во него цивилни жртви   Пенс за Фокс њуз изјавил дека за 14 месеци инфлацијата воПрочитај повеќе