Ма Јинг-Џеу

Сподели со своите пријатели

Поранешниот тајвански претседател Ма Јинг-Џеу следната недела ќе отпатува за Кина, со што ќе стане првиот поранешен или сегашен тајвански претседател што ја посетил земјата. Loading… Патувањето на Мао беше најавено во услови на зголемени тензии меѓу Кина и Тајван, кој има независна влада од 1949 година. Кина смета декаПрочитај повеќе