Куче

Сподели со своите пријатели

Оваа Американка и љубителка на кучиња тврди дека пиењето мокраќа од нејзиното куче и помогнало во чистењето на акните. Лин Лу детално ја објаснува својата теорија зошто тоа било делотворно за неа. – Многумина од вас ме имаат прашано зошто секогаш изгледам така добро, зошто мојата шминка секогаш делува совршеноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Еден од најпопуларните видови кучиња на социјалните мрежи, дефинитивно е таа. Англискиот булдог со наведнати веѓи, кој со погледот го крши срцето е познат под името „Madame eyesbrows“ (госпоѓа веѓи). https://instagram.com/p/BhCo57Mgs8B/?utm_source=ig_embed Loading… Нема човек кој останува имун на неа, а формата не нејзините веѓи чини таа да изгледа тажно. НејзинатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На Инстаграм кучето Тајна го следат над 300.000 луѓе кои ги освои со бројни забавни трикови. Освен што е неизберно забавна, помага и во домашните обврски. https://instagram.com/p/BV7wBEVgYts/?utm_source=ig_embed Loading… Тригодишната Тајна, мешавина од австралиски овчар стана хит на социјалните мрежи откако нејзината сопственичка, 17-годишната Мери објави неколку клипови на интернет. ПаметнотоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Само на територијата на САД има над 190 познати раси кучиња, додека тој број за мачките изнесува 42. Зошто нè лижат кучињата? Loading… – Постојат неколку причини за тоа. Кучињата поради својата корисност во историјата биле ценети многу повеќе од мачките. Ги штителе луѓето и им помагале во работата, велиПрочитај повеќе