Ова куче има повеќе следбеници на Инстаграм од вас: Вежба, јога, пилатец, свири… (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

На Инстаграм кучето Тајна го следат над 300.000 луѓе кои ги освои со бројни забавни трикови. Освен што е неизберно забавна, помага и во домашните обврски.

Loading...

Тригодишната Тајна, мешавина од австралиски овчар стана хит на социјалните мрежи откако нејзината сопственичка, 17-годишната Мери објави неколку клипови на интернет.

Паметното куче знае да брише под, да санка, да вежба јога со Мери и да ја вади облеката од машината за перење.

Чудното пријателство и бројните трикови на социјалните мрежи му донеле над 300.000 следбеници.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.