кражба

Сподели со своите пријатели

Криминалот не се исплати, а во тоа се уверил крадец од Манчестер кој сотанал заклучен во дуќанот кој сакал да го ограби. Работник во дуќанот „Рајалс Тавернс“ го забележал крадецот, па ги заклучил вратата, а тој потрчал по скалите на катот во намера да пронајде излез. Муштерија и двајца продавачи:Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против лицето А.З. (39) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“, „кражба во обид“ и „разбоjничка кражба“, информираат од Министерството за внатрешни работи. Пријавениот, во периодот од 18 до 21.06.2018 година, преку незаклучени врати влегол во триПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Полицијата во Ланкастер, САД успеала да идентификува осомничен за кражба благодарение на најлошиот фото-робот. Муштерија и двајца продавачи: Пронајди го крадецот (видео) Loading… Скицата била толку лоша и аматерски направена, што изгледала како детски цртеж, отколку како опис на осомничен. Крадец остана без гаќи во обид да украде автомобил, ноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Зад најголемата кражба на криптовалути во светот, според сомневањата, стои Северна Кореја. Имено, минатиот месец извршен е хакерски напад врз една од најголемите јапонски берзи за криптовалути – Коинчек, од која се украдени дури 530 милиони долари. НОВ УДАР: Банките забранија продажба на биткоин со кредитни картички Loading… Украдени сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претприемачки настроен крадец во Источна Кина во текот на ноќта украл 800 метри бетонски пат, а жителите на селото Санкеш во провинцијата Џангсу во чудо забележале дека им недостасува половина пат, но отпрвин мислеле дека се реновира. По пријавување во полицијата, меѓутоа, сфатиле дека не се работи за планирани зафати,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вчера (06.02) околу 14,00 часот од страна на едно лице со закана со пиштол извршено е разбојништво во експозитура на банка „Шпаркасе“ на улица „Јанко Михајлоски“ во Кичево. Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, од страна на полициски службеници е излезено на терен и по преземени мерки заПрочитај повеќе