Британец осмислил совршен грабеж, но заврши со скршена рака (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Криминалот не се исплати, а во тоа се уверил крадец од Манчестер кој сотанал заклучен во дуќанот кој сакал да го ограби.

Работник во дуќанот „Рајалс Тавернс“ го забележал крадецот, па ги заклучил вратата, а тој потрчал по скалите на катот во намера да пронајде излез.

Муштерија и двајца продавачи: Пронајди го крадецот (видео)

Loading...

Забележал прозорец, го скршил и излегол низ него. При скокот од тендата на која стоел паднал и ја скршил раката а целата ситуација со камера ја снимил 43-годишниот Џонатон Лигнум кој во тоа време со приајтелот бил во дуќанот од спротивната страна.

https://youtu.be/oIWtpDE-AoU

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Луѓе кои биле во кома откриваат како тоа изгледа: Не е како на филм!

Leave a Reply