Костурник

Сподели со своите пријатели

Еден припадник на Армијата на Република Македонија и четворица мигранти биле повредени вчера при бркотница на полицијата и војската со криумчар на мигранти во кумановско. Loading… Триесет и четиригодишниот крумчар од Велес вчера бил приведен околу 13 часот во селото Ваксинце во Општина Липково. Во возилото „крајслер“ со штипски регистарски,Прочитај повеќе