короанвирус

Сподели со своите пријатели

Жителите на кинескиот Гуангжу, град под карантин поради коронавирусот, излегоа на улиците за да го покажат своето противење на строгите мерки против пандемијата. Loading… Снимките и сликите кои кружат на социјалните мрежи покажуваат лути демонстранти како ги уриваат бариерите поставени од локалните власти, пишува Си-Ен-Ен. Циркулираат снимки на кои сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Откако севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата на неговата земја против коронавирусот, неговата сестра Ким Јо Јонг откри дека тој исто така страдал од вирусот и вети „смртоносна одмазда“ против Јужна Кореја, која ја обвини за предизвикување на епидемијата. Loading… Ким нареди укинување на строгите епидемиолошки меркиПрочитај повеќе