Константин Втори

Сподели со своите пријатели

Последниот грчки крал Константин Втори почина на 82-годишна возраст, објавија грчките медиуми. Loading… Поранешниот грчки монарх беше хоспитализиран неколку пати во последните неколку години. Константин стана крал во 1964 година и владееше до 1973 година кога монархијата беше укината.Прочитај повеќе