Почина последниот грчки крал

Сподели со своите пријатели

Последниот грчки крал Константин Втори почина на 82-годишна возраст, објавија грчките медиуми.

Loading...

Поранешниот грчки монарх беше хоспитализиран неколку пати во последните неколку години.

Константин стана крал во 1964 година и владееше до 1973 година кога монархијата беше укината.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Грција издаде предупредување за пожар во многу делови на земјата