Кејти Хобс

Сподели со своите пријатели

Демократската кандидатка Кејти Хобс ја победи републиканката Кари Лејк во трката за гувернер на Аризона, пренесува NBC News. Loading… Хобс, која моментално ја извршува функцијата државен секретар на Аризона, ја победи Лејк, поранешна локална новинарка која тесно ја поврза нејзината кампања со поранешниот претседател Доналд Трамп и неговите лажни тврдењаПрочитај повеќе