Кавказ

Сподели со своите пријатели

Руски бомбардер СУ-34 се урна во планините Кавказ за време на рутински тренинг лет, најверојатно поради технички дефект, при што загина екипажот, објавија во вторник руските новински агенции. Loading… „Во Северна Осетија-Аланија, во планинска област, авион СУ-34 на руските сили се урна за време на планираниот тренинг лет“, соопшти рускатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поради спроведување на антитерористичката операција, до понатамошно известување, во Република Кабардино-Балкарија „ќе стапат на сила низа посебни мерки и привремени ограничувања“ Loading… Во градот Налчик, административен центар на руската севернокавкаска област Кабардино-Балкарија и во некои области на неговата област Черек, утрово е прогласен режим на антитерористички операции, соопшти регионалниот оперативенПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Федералната служба за безбедност на Русија (ФСБ) денеска соопшти дека уапсила украински државјанин кој наводно планирал терористички напад на Северен Кавказ по наредба на украинските специјални служби и против него покрена кривична постапка. Loading… Таа служба за ТАС С изјави дека претходно овој месец спречила обид на поддржувач на украинскитеПрочитај повеќе