Касарна „Боро Менков“

Сподели со своите пријатели

Со воена свеченост денеска во касарната „Боро Менков“ во Куманово беше одбележан денот на Командата за операции. Loading…     На свеченоста присуствуваше и министерката за одбрана Славјанка Петровска, началникот на генералштабот, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, командантот на КО, бригаден генерал, Бесник Емини, заменик министерот за одбрана Тирон Јајагакако и многуПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски денеска оствари посета на просториите на Бригадата на Југоисточна Европа (СЕЕБРИГ) лоцирани во кумановската касарна „Боро Менков“. Loading…     Како што вели Димитриевски, командата се наоѓа во најстарата зграда во Куманово, каде денеска бил пречекан од страна на националните претставници на државите –Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Припадниците на Командата за операции (КО) денеска во кумановската касарна „Боро Менков“ со воена свеченост го одбележаа Денот на единицата. Loading…     На свеченоста началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски го честиташе денот на командата, укажувајќи дека очекуваат да продолжат како и досега професионално да ги извршуваатПрочитај повеќе