Карл Лаутербах

Сподели со своите пријатели

Германскиот министер за здравство Карл Лаутербах денеска изјави дека Германија успешно и со добри резултати ја победи пандемијата на Ковид-19. Loading… „Пандемијата „Ковид-19“ заврши во Германија“, рече во средата германскиот министер за здравство Карл Лаутербах, додавајќи дека оваа проценка ја направил врз основа на проценка на варијанти на вируси, стапкиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Патниците од Кина ќе мора да поднесат негативен тест за Ковид-19 за да влезат во Германија, најави денеска германскиот министер за здравство Карл Лаутербах. Loading… За да влезат во Германија, според изјавата на министерот, ќе треба да приложат „барем еден брз антиген тест“. Дополнително, ќе се врши „случајно тестирање“ заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Германскиот министер за здравство Карл Лаутербах денеска ги повика сојузните држави да размислат за заострување на мерките за ковид поради зголемувањето на бројот на заразени. Loading… Лаутербах рече дека е за носење маски во затворени простории, освен во јавниот превоз, во медицински установи и домови за стари лица. Таа меркаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Германската полиција ја уапси Елизабет Р., која обвинителството ја сомничи дека е лидер на терористичка група која имала за цел да ја дестабилизира Германија, да ја собори владата и да киднапира министер. Loading… Таа терористичка група планирала да ја оштети и уништи постројката за снабдување со електрична енергија, а планиралаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Германскиот министер за здравство Карл Лаутербах денеска предупреди дека земјата бележи постојан пораст на бројот на нови инфекции со коронавирус како што се приближува есента и ги повика постарите лица да примат втора доза од вакцината за да се заштитат од новите соеви на вирусот. Loading… Другите европски земји какоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Германската полиција уапси четворица германски државјани под сомнение дека планирале киднапирање на германскиот министер за здравство Карл Лаутербах и уништување на енергетски капацитети за да предизвикаат прекини на струја низ целата земја. Loading… – Двајцата главни осомничени се договориле со останатите да го нападнат сојузниот министер за здравство – изјавиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Германскиот министер за здравство Карл Лаутербах денеска се повлече од воведувањето на некои од најавените мерки за прекин на задолжителниот карантин за заразените со корона вирусот, велејќи дека се работи за грешка и дека е испратен погрешен сигнал. Loading… „Не бев во право. Коронавирусот не е настинка. Изолацијата мора даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Германија, карантинот поради инфекција со коронавирус ќе биде главно необврзувачки од 1 мај. Loading… Министерот за здравство Карл Лаутербах изјави дека заразените нема да мора да бидат изолирани од 1 мај, пренесува Танјуг. Тој додаде дека карантинот ќе биде само на доброволна основа.   Русија: Украинските специјални служби исценирааПрочитај повеќе