Карим Јунис

Сподели со своите пријатели

Израелските власти утрово го ослободија палестинскиот затвореник Карим Јунис по 40 години минати во затвор. Loading… Карим Јунис од градот Ар во северен Израел беше уапсен на 6 јануари 1983 година и осуден на доживотен затвор, кој подоцна беше заменет на 40 години. Тој беше обвинет дека бил член наПрочитај повеќе