Каптагон

Сподели со своите пријатели

Властите во Саудиска Арабија соопштија дека заплениле 46 милиони таблети амфетамин кои биле шверцувани во пратка брашно, што е рекорд за кралството. Loading… Безбедносните сили ја следеле пратката додека пристигнувала во Ријад и била префрлена во магацин, соопшти Генералниот директорат за контрола на наркотици. Шест Сиријци и двајца Пакистанци беаПрочитај повеќе