Камел Бељуд

Сподели со своите пријатели

Најмалку 26 лица загинаа во пожарите што ги зафатија шумите во источен Алжир, според привремениот извештај на министерот за внатрешни работи Камел Бељуд. Loading… Според извештаите, повеќето од жртвите биле пријавени во регионот Ел Тарф во близина на северната граница со Тунис, каде биле пронајдени телата на 24 лица, пренесуваПрочитај повеќе