Јуриј Черничко

Сподели со своите пријатели

Украина го отпушти заменик-главниот инженер на нуклеарната централа Запорожје кого го обвини за соработка со руските сили и предавство, соопшти денеска украинската државна компанија Енергоатом. Loading… Ден претходно Русија објави дека инженерот Јуриј Черничко е назначен за директор на нуклеарната централа во југоисточна Украина, која е под контрола на рускитеПрочитај повеќе