Јарослав Јанушевиќ

Сподели со своите пријатели

Руските сили синоќа жестоко го нападнаа регионот Херсон на југот на Украина, кој неодамна беше делумно ослободен, соопшти гувернерот на Херсонската област. Loading… Во нападите извршени ден пред Божиќ, руските сили убиле пет цивили, а повредиле 35, меѓу кои и едно шестгодишно девојче. Јарослав Јанушевиќ, гувернерот на регионот Херсон, објавиПрочитај повеќе