Ивана Младеновска

Сподели со своите пријатели

Во пресрет на престојните новогодишни и божиќни празници Секторот за внатрешни работи Куманово упатува апел до граѓаните да се воздржат од употреба на пиротехнички средства пред и за време на новогодишната ноќ бидејќи на тој начин си го доведуваат во опасност животот и здравјето на самите себе, но и наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Штанд на неколку полициски единици во рамките на Министерството за внатрешни работи денеска беше изложен на градскиот плоштад во Куманово каде граѓаните имаа можност одблизу да се запознаат со нивната опрема и работа. Loading…     Најголем интерес за изложената опрема покажаа најмалите кои имаа можност и да пробаат делПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сообраќајната полиција викендов спроведе опсежна акциска контрола  за санкционирање на возачи кои не ги почитуваат сообраќајните прописи. Loading…     Екипата на Кумановски Муабети викендов беше во патрола со полицијата, која на повеќе пунктови во градот ги запираше и контролираше скоро сите возила.     Целта како што рече портпаролотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пет лица цо Куманово биле приведени во текот на оваа работна недела под сомнение дека извршиле исто толку кражби. Loading… – На подрачјето на СВР Куманово изминатава недела беа расчистени 5 кражби, од кои две извршени во деловни објекти, една во објект на јавно претпријатие и една во објект воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вкупно 66 казни викендов изрекла кумановската полиција меѓу кои најмногу за пребрзо возење и возење во алкохолизирана состојба. Loading… – Во текот на изминатиот викенд СВР Куманово продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на Куманово изречени се вкупно 66 мерки меѓу кои за возење повеќеПрочитај повеќе