Итару Накамура

Сподели со своите пријатели

Началникот на јапонската национална полиција Итару Накамура денеска најави дека ќе поднесе оставка за да ја преземе одговорноста за атентатот на поранешниот премиер Шинзо Абе на предизборниот митинг минатиот месец. Loading… Тој не прецизираше кога ќе се повлече. Најавата дојде откако Националната полициска служба објави извештај во кој се наведуваПрочитај повеќе