Исламабад

Сподели со своите пријатели

Обединетите нации и Пакистан во вторникот апелираа за итна помош од 160 милиони долари за речиси половина милион луѓе раселени поради рекордните поплави во кои загинаа повеќе од 1.150 луѓе од средината на јуни, соопштија официјални лица. Loading… Пакистанските власти со поддршка на армијата, спасувачите и волонтерите се борат соПрочитај повеќе