Ирпин

Сподели со своите пријатели

Украинската невладина организација „Украински сведок проект“ сними видео од уништувањето во Ирпин, кое од понеделникот е под украинска контрола и го достави до Си-Ен-Ен. Loading… Си-Ен-Ен наведува дека на видеото се гледаат размерите на уништувањето, пренесува Index.hr.   Како Ердоган ги спаси преговорите меѓу Украина и Русија?   Си-Ен-Ен јаПрочитај повеќе