Ирфан Али

Сподели со своите пријатели

Гвајана и Венецуела се договорија да избегнуваат употреба на сила и да не ги ескалираат тензиите во нивниот долгогодишен спор околу регионот Ескибо богат со нафта, по средбата меѓу венецуелскиот претседател Николас Мадуро и гвајскиот лидер Ирфан Али. Loading… Двете земји во заедничката изјава наведоа дека „нема да се закануваатПрочитај повеќе