Идан Офер

Сподели со своите пријатели

Дрон со бомби погоди танкер за нафта поврзан со израелскиот милијардер Идан Офер во близина на брегот на Оман, изјави претставник на одбраната на Блискиот Исток. Loading… Нападот се случил доцна синоќа, а воените структури на Велика Британија, кои го следат поморскиот сообраќај во тој регион, објавиле дека се „свесниПрочитај повеќе