Хјуман рајтс воч

Сподели со своите пријатели

Руското регулаторно тело за комуникации Роскомнадзор го ограничи пристапот до веб-страницата на њујоршката група за човекови права Хјуман рајтс воч (ХРВ), објави денеска руската новинска агенција ТАС С, повикувајќи се на извештајот на ова тело. Loading…   Експлозија во близина на училиште во Авганистан, загинаа 25 лица   Пристапот еПрочитај повеќе