Галина Качушенко

Сподели со своите пријатели

Три од четири украински региони под контрола на руските сили, каде што се одржува референдумот за присоединување кон Руската Федерација, објавија дека излезноста во првите три дена од гласањето надминала 50 отсто, пренесува ТАСС. Loading… Најголем одѕив забележа изборната комисија на самопрогласената Доњецка Народна Република (ДНР), каде во последните триПрочитај повеќе