Фокландски острови

Сподели со своите пријатели

Аргентинскиот министер за надворешни работи Сантијаго Кафиеро објави дека неговата земја се повлекува од таканаречениот пакт Форадори-Данкан, по средбата со неговиот британски колега Џејмс Клеверли во Њу Делхи, за време на состанокот на министрите за надворешни работи на Г-20. Loading… Аргентинската влада сака повторно да преговара за суверенитетот на ФолкландскитеПрочитај повеќе