Фахад Ал Џалаџел

Сподели со своите пријатели

Бројот на починати за време на овогодинешниот аџилак во Мека се зголеми на 1.301, изјави министерот за здравство на Саудиска Арабија Фахад Ал Џалаџел. Loading… Министерот, чии зборови ги пренесе државната телевизија, рече дека причината за смртта е „патување на долги растојанија под директна сончева светлина“ без соодветна заштита, аПрочитај повеќе