Ентони Рота

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Долниот дом на канадскиот парламент, Ентони Рота, во неделата се извини што го претставил присутниот ветеран од Вафен СС како „украински херој“ при пречекот на украинскиот претседател Володимир Зеленски во Долниот дом. Loading… Два дена претходно, Рота го претстави 98-годишниот Јарослав Хунка како „украински херој“ во канадскиот доленПрочитај повеќе