Џакарта

Сподели со своите пријатели

Голема купола на џамијата Џами во главниот град на Индонезија, Џакарта, се запалила и се урнала околу 15 часот по локално време. Loading… Сè се случило за време на реновирањето, а поради пожарот низ воздухот се проширил густ црн чад, пишува Jakartaglobe. Џамијата се наоѓа во комплекс згради во исламскиотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку десет лица загинаа, меѓу кои четири деца, а повеќе од 20 се повредени во несреќа во Индонезија. Loading… Камионот удрил во автобуска постојка пред училиште во предградието на индонезиската престолнина Џакарта. Возачот на камион кој превезувал метални шипки изгубил контрола над возилото, соопшти полицијата. Полицијата ги истражува причините заПрочитај повеќе