Индонезија: Камион удри во автобуска станица – неколку загинати

Сподели со своите пријатели

Најмалку десет лица загинаа, меѓу кои четири деца, а повеќе од 20 се повредени во несреќа во Индонезија.

Loading...

Камионот удрил во автобуска постојка пред училиште во предградието на индонезиската престолнина Џакарта.

Возачот на камион кој превезувал метални шипки изгубил контрола над возилото, соопшти полицијата.

Полицијата ги истражува причините за несреќата. Возачот е приведен, но се уште не е сослушан бидејќи е во шок.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Се урна воен хеликоптер во Пакистан: Шестмина загинати