Донас

Сподели со своите пријатели

Руски војници и платеници од групата Вагнер се префрлаат во регионот Донбас во источна Украина, соопшти британското Министерство за одбрана. Loading… „Руските трупи продолжуваат да се консолидираат и реорганизираат додека ја пренасочуваат својата офанзива кон регионот на Донбас во источна Украина“, соопшти Министерството за одбрана во последното ажурирање на разузнавањето.Прочитај повеќе