Дмитриј Петелин

Сподели со своите пријатели

Руските космонаути Сергеј Прокопјев и Дмитриј Петелин, кој е и специјален дописник на руската новинска агенција ТАСС на Меѓународната вселенска станица (МВС), поминаа пет часа и 14 минути во вселената, надвор од станицата. Loading… Тие денеска имаа активност во вселената каде ги завршија планираните работи, соопшти руската вселенска агенција Роскосмос.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Руските космонаути Сергеј Прокопјев и Дмитриј Петелин денеска ја започнаа првата вселенска прошетка за оваа година, со цел да одат во вселената од Меѓународната вселенска станица, со цел да го преместат уредот за регулирање на топлината од еден во друг модул, јавуваат руските медиуми. Loading… Според соопштението на Роскосмос, воПрочитај повеќе