Дерил Рос

Сподели со своите пријатели

Полицајците од Сент Луис го застрелале 16-годишниот Дерил Рос, кој наводно посегнал по пиштол, соопшти денеска полицијата. Loading… Рос, кој е Афроамериканец, е убиен синоќа нешто по 23:30 часот на бензинска пумпа во северниот дел на градот, пренесе АП. Во полицискиот извештај за инцидентот се наведува дека еден од полицајцитеПрочитај повеќе